ESC Euroopan rankinglista

ESC Euroopan rankinglista

Euroopan rankinglista helmikuu:
Suluissa vanha sijoitus

KIVÄÄRI
NAISET
50m kiv 3×20:
1. ENGLEDER Barbara GER 3872 (1.)
2. ZUBLASING Petra ITA 1931 (2.)
3. PEJCIC Snjezana CRO 1721 (3.)

suomalaiset
59. LAINE Katariina FIN 12 (60.)
66. HYRKÄS Emmi FIN 9 (68.)
73. PALO Marianne FIN 7 (73.)
73. VILJANEN Henna FIN 7 (73.)
76. FRILANDER Pauliina FIN 6 (79.)
82. SIHVONEN Annika FIN 4 (84.)
109. SIIVONEN Anna-M FIN 2 (117.)
125. HAVUKAINEN Inka FIN 1 (129.)
125. PELTONEN Saana FIN 1 (117.)
125. HÄKKINEN Armi FIN 1 (117.)

10m kiv:
1. ARSOVIC Andrea SRB 1725 (1.)
2. VDOVINA Daria RUS 1468 (2.)
3. ENGLEDER Barbara GER 1282 (3.)

suomalaiset
58. FRILANDER Pauliina FIN 11 (61.)
61. LAINE Katariina FIN 9 (64.)
86. SIIVONEN Anna-M FIN 4 (83.)
86. PALO Marianne FIN 4 (83.)
86. PELTONEN Saana FIN 4 (83.)
96. HYRKÄS Emmi FIN 3 (104.)
109. HAVUKAINEN Inka FIN 2 (112.)
109. HÄKKINEN Armi FIN 2 (112.)
109. SIHVONEN AnnikaFIN 2 (112.)
131. VILJANEN Henna FIN 1 (130.)
131. PITKÄNEN Hanna FIN 1 (130.)

MIEHET
50m kiv 3×40:
1. KAMENSKIY Sergey RUS 3615 (1.)
2. CAMPRIANI Niccolo ITA 2935 (2.)
3. RAYNAUD Alexis FRA 1872 (3.)

suomalaiset
27. KURKI Juho FIN111 (27.)
54. LEPPÄ Aleksi FIN13 (52.)
84. BJÖRKBACKA J. FIN 3 (84.)
99. FRIMAN Cristian FIN 2 (104.)
99. LÅNGSTRÖM S. FIN 2 (104.)

50m kiv makuu:
1. JUNGHAENEL Henry GER3748 (1.)
2. GRIGORYAN Kirill RUS 1796 (3.)
3. GRIMMEL Torben DEN 1603 (2.)

suomalaiset
32. KURKI Juho FIN 82 (33.)
53. BJÖRKBACKA J.FIN 23 (53.)
87. FRIMAN Cristian FIN 3 (87.)
93. FRIMAN Björn FIN 2 (92.)

10m kiv:
1. CAMPRIANI Niccolo ITA 3197 (1.)
2. KULISH Serhiy UKR 2507 (2.)
3. MASLENNIKOV Vlad. RUS 2361 (3.)

suomalaiset
23. KURKI Juho FIN 109 (22.)
40. LEPPÄ Aleksi FIN26 (41.)
66. BJÖRKBACKA J. FIN 9 (67.)
95. LÅNGSTRÖM S. FIN 3 (103.)
95. FRIMAN Cristian FIN 3 (103.)
112. POHJOISAHO R. FIN 2 (120.)
123. KIURU Matias FIN 1 (120.)

PISTOOLI

NAISET
25m pist
1. KORAKAKI Anna GRE 4035 (1.)
2. KARSCH Monika GER 2848 (2.)
3. DIETHELM GERBER SUI 2122 (3.)

suomalaiset
54. KARRI Ritva FIN4 (55.)

10m pist
1. KORAKAKI Anna GRE 2497 (1.)
2. BATSARASHKINA V. RUS 2133 (2.)
3. FRANQUET Sonia ESP1353 (3.)

suomalaiset
54. KARRI Ritva FIN 3 (54.)

MIEHET
50m pist
1. KOPP Pavol SVK 937 (2.)
2. CARRERA Pablo ESP 897 (3.)
3. OMELCHUK Oleh UKR 864 (1.)

suomalaiset
50. TURUNEN Karri FIN 3 (50.)
54. HUHTAMÄKI Ari FIN 2 (58.)

10m pist
1. MIKEC Damir SRB 1460 (1.)
2. TUZINSKY Juraj SVK 1309 (2.)
3. CARRERA Pablo ESP 998 (3.)

suomalaiset
49. HUHTAMÄKI Ari FIN 4 (49.)
82. TURUNEN Karri FIN 1 (90.)


Vastaa

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *