GP of Leppa.fi part VI

GP of Leppa.fi part VI

Grand Prix of Leppa.fi part VI 10th to 12th January

Invitation: 

Out of Finland to register:  Send email to marko.leppa@ampumaurheiluliitto.fi and ask more about international training camp at Tanhuvaara just before competition 7th to 9th Jan 2020

Kilpailukutsu: 

Ilmoittautuminen: Linkki avautuu 2.12.2019 klo 09.00 Suomen aikaa

GP KISAAN ILMOITTAUTUNEET / REGISTERED IN 

2.12. 2019 klo 09.00      TOTAL X person

Kivääri / Rifle

Pistooli / Pistol

  1.  

COACHES and SUPPORTERS

  1.  

EM näyttökisojen 2020 eräluettelot:

Startlists for ESC Qualification competitions: 

Perjantai / Friday

Lauantai / Saturday

CHECK VIDEO OF GP PART IV 2018:

CHECK VIDEO OF GP PART III 2017

Lottery
Grand Prix of Leppa.fi PATT V pistol Winners
Grand Prix of Leppa.fi PATT V rifle Winners

The winner of an Inband electronic target Sonja Siitonen and the winner of Lapua 10000 .22 cal ammos Marko Mäkelä

Grand Prix of Leppa.fi part V 19th to 21st January

Invitation: Grand-Prix-Leppa.fi-V-2019-EN

Out of Finland to register:  Send email to marko.leppa@ampumaurheiluliitto.fi

Kilpailukutsu: Grand-Prix-Leppa.fi-V-2019-FI-web

Ilmoittautuminen: http://www.tanhuvaara.fi/urheilijat/leirit-ja-kurssit/grand-prix-of-leppa-fi

GP KISAAN ILMOITTAUTUNEET / REGISTERED IN 

15.1. 2019 klo 18.10      TOTAL 67 person

Kivääri / Rifle

  1. RISSANEN Eetu
  2. HYRKÄS Emmi
  3. KIISK Meelis EST
  4. HAVUKAINEN Inka
  5. PELTONEN Saana
  6. SYRJÄ Lauri
  7. SIHVONEN Annika
  8. LEPPÄ Aleksi
  9. SIITONEN Sonja
  10. RUTONEN Juha
  11. MÄKELÄ Mira
  12. HELENIUS Mikko
  13. LÅNGSTRÖM Sebastian
  14. KUISMA Jenna
  15. VILJANEN Henna
  16. KIURU Matias
  17. RAIKAA Kalle
  18. PUKKILA Jonna
  19. STENSTRÖN Joni
  20. HEISKANEN Essi
  21. KURKI Juho
  22. KOSKELA Riku
  23. MÄNNISTÖ Elli
  24. ALASTALO Netta
  25. SALO Jere-Juhani
  26. SAVUKARI Sirkka
  27. KONTTINEN Matti
  28. RITARI Rasmus

Pistooli / Pistol

  1. KIISK Kristina EST
  2. GREGORI Essi
  3. KALLIO Joonas
  4. HAAPANEN Olli
  5. HAAPANEN Juho
  6. SUURONEN Otto
  7. TUPI Klaus
  8. KARRI Ritva
  9. LAHTI Teemu
  10. JAHNSSON Kai
  11. ALARANTA Jari
  12. TURJA Jyrki
  13. PUKKILA Eero
  14. SIMPANEN Sampsa
  15. Af URSIN Tarmo
  16. Simsone Ieva LAT
  17. Blanka Ilze LAT
  18. Spriņģis Uģis LAT
  19. LAULAINEN Arttu
  20. HAKALA Ella
  21. SILVER Elina
  22. KEMPPI Vesa
  23. SPRINGE Ruta Leila LAT

COACHES and SUPPORTERS

  1. Tulkki/ Klaus Tupi
  2. MATTILA Mikko
  3. HELENIUS Ursula
  4. MÄKELÄ Ari
  5. HEISKANEN Pekka
  6. MÄKELÄ Marko
  7. ALASTALO Kari
  8. LAHTI Saku
  9. LAULAINEN Risto
  10. PELTOLA Pirjo
  11. LINDELL Per-Ole
  12. MÄKILAINE Eevaliina
  13. LAE Juha
  14. BACKMAN HYRKÄS Mari
  15. HIRVI Juha
  16. RITARI Jaakko

EM näyttökisojen eräluettelot:

Startlists for ESC Qualification competitions: 

Perjantai / Friday

erat_pe_18.1.2019 (1)

Lauantai / Saturday

erat_la_19.1.2019

CHECK VIDEO OF GP PART IV 2018:

CHECK VIDEO OF GP PART III 2017