Ammunnan Sotilas SM-kisat

Ammunnan Sotilas SM-kisat

AMMUNNAN SOTILAIDEN SUOMENMESTARUUSKILPAILUT 2017

ERÄLUETTELO

Keskiviikko 13.9.2017

RK 6+6+6 ls, erä 1, ke 13.9.klo 8:30 – 9:30
RATA 1

1. Ltn, Otto Känsälä Y JPR
2. Yliv, Saku Pesu Y MAASK
3. Kad, Tuomas Niinikoski Y MPKK
4. Ylik, Tommi Keränen Y JPR
5. Inskapt, Joonas Knuuti Y JÄRJK
6. Kad, Juhani Sulonen Y MPKK
7. Vääp, Juha Rutonen Y KAARTJR
8. Ylil, Juha Rinta-Keturi Y PORPR
9. Kad, Jore Vähätiitto Y MPKK
10. Ylil evp, Tapio Kiiskinen Y PL Evp
11. Ylil, Arto Sillanpää Y SATLSTO
12. Kapt, Matti Tarkkanen Y PORPR
13. Kapt evp, Teemu Anttila Y PL Evp
14. Kapt, Keimo Korpioksa Y PORPR
15. Kad, Kaarle Muoniovaara Y MPKK
16. Kapt evp, Kaarlo Suopajärvi Y PL Evp
17. Kapt, Ari Korkeakoski Y SOTLK
18. Kapt, Harri Huttunen Y MPKK
19. Ylil evp, Aarne Markko Y PL Evp
20. Kapt, Jorma Jäntti Y KAIPR
21. Kapt, Marko Leppä Y KAARTJR
22. Kad, Aleksi Leppä Y MPKK
23. Kapt, Jyrki Latvala Y PSPR
24. Kapt evp, Reijo Martin Y PL Evp
25. Kad, Aleksi Pirttimäki Y MPKK
26. Kapt, Ville Vähäpassi Y JPR
27. Ylil, Johannes Palmujoki Y PSPR
28. Ltn, Vesa Hyytiäinen Y KR
29. Kers, Toni Matilainen Y KARPR
30. Kapt, Juha Haavisto Y PVLOGLE
31. Vanhrvja, Lauri Nousiainen Y P-KR-RVL
32. Ylil, Pasi Kiviniemi Y PSPR
33. Kers, Juho Kurki Y PORPR
34. Kapt, Ville Kalliola Y PSPR
35. Kad, Teemu Tanninen Y MPKK
36. ylil, Sami Räisänen Y PSPR
37. Ylil, Teemu Suo Y KARPR
38. Kaptl, Kristina Baumgartner Y RPR
39. Sotm evp, Pekka Varjus Y PL Evp
40. Vääp, Ilkka Virkkunen Y PORPR

vara Kapt, Terho Nieminen Y MAAVE
vara Ylik, Pekala Ville Y MAASK

RK 6+6+6 ls, erä 3, ke 13.9.klo 8:30 – 9:30
RATA 3

1. Ltn, Hannu Teitto Y KARPR
2. Ylik, Aleksi Kuitunen Y MAASK
3. Kapt, Nuutti Tarvainen Y JPR
4. Ylik, Joonas Pitkänen Y MAASK
5. Kad, Jesse Hyttinen Y MPKK
6. Kapt evp, Kalle Kangas Y PL Evp
7. Yliv, Markus Kulju Y SATLSTO
8. Ltn, Sampo Suihkonen Y JPR
9. Vääp, Jan Parhiala Y ILMASK
10. Kers, Kirsti Markko N PVJJK
11. Opp, Anne Jukarainen N PORPR
12. Alik, Maria Pietilä N JPR
13. Nuor rvja, Elena Suomalainen N K-SR
14. Jääk, Fiina Vuori N PORPR
15. Nuor rvja, Annika Kääriäinen N K-SR
16. Opp, Anu Palosaari N PORPR
17. Alik, Anne Kejonen N JPR
18. Upskok, Satu Korhola N KAARTJR
19. Jääk, Tytti Leskelä N JPR
20. Opp, Emilia Stoor N PORPR
21. Alik, Mira Mononen N JPR
22. Opp, Sofia Iso-Lauri N PORPR
23. Upskok, Laura Anias N JPR
24. Vm, Julia Lampi N PORPR
25. Jääk, Katri Paasimaa N JPR
26. Opp, Emilia Kinnunen N PORPR
27. Nuor rvja, Mari Huovinen N K-SR
28. Jääk, Ville Hemmilä VM KARPR
29. Alik, Jere-Juhani Salo VM KAARTJR
30. Alik, Niilo Laitinen VM SATLSTO
31. Astm, Valtteri Seppälä VM PSPR
32. Jääk, Heikki Kuurola VM JPR
33. Alik, Juuso Leino VM PORPR
34. Alik, Joona Kallio VM SATLSTO
35. Vm, Jere Kuronen VM PSPR
36. Alik, Heini Remes VM JPR
37. Alik, Mika Piipponen VM KAARTJR
38. Psm, Mikko Kemppi VM PSPR
39. Alik, Juho Lähetkangas VM JPR
40. Lntstm, Elias Parkkari VM SATLSTO

RK 6+6+6 ls, erä 2, ke 13.9.klo 10:30 – 11:30
RATA 1

1. Ylil, Timo Nikola Y MAASK
2. Kapt, Petteri Manninen Y KarLsto
3. Ylil, Teppo Ronkainen Y KAIPR
4. Vanh rvja, Pasi Honkanen Y K-SR
5. Sotmest, Veli-Matti Ivanoff Y PVTUTKL
6. Nuor rvja, Eero Tuomaala Y K-SR
7. Ylil, Matti Leppänen Y MAASK
8. Nuor rvja, Nikke Kokkonen Y K-SR
9. Kapt, Timo Pylsy Y MAASK
10. Vääp, Mauno Harju Y AU EVP
11. Kapt, Mika Hakala Y PSPR
12. Ltn, Mika Nuutinen Y KAIPR
13. Vanhrvja, Jari Javarus Y LR
14. Kapt, Jorma Lindfors Y MAASK
15. Vanh rvja, Anssi Pekonen Y K-SR
16. Maj, Harri Kirjavainen Y PVJJK
17. Kapt, Taneli Lemmettyä Y KAIPR
18. Vanh rvja, Antti Kärki Y K-SR
19. Ltn, Timo Lankanen Y MERIVE
20. Kapt, Mika Räisänen Y KAIPR
21. Vanh rvja, Heikki Köykkä Y K-SR
22. Kad, Taneli Ripatti Y MPKK
23. Kapt, Matti Laitinen Y MAASK
24. yliv, Timo Järvinen Y ILMAVE
25. Ev, Vesa Nissinen Y PVTUTKL
26. Kad, Samu Hokkanen Y MPKK
27. Vääp, Pasi Suvisola Y PSPR
28. Kapt evp, Atte Kananen Y PL Evp
29. Kapt, Risto Ahokas Y MAASK
30. Kapt, Antti Alatalo Y KAIPR
31. Vanh rvja, Mikko Villman Y K-SR
32. Kers, Tommi Määttä Y JPR
33. Kapt, Kari Laaksonen Y MAASK
34. Ylil, Ilkka Kasila Y KAIPR
35. Ylil, Juha Kärnä Y KarLsto
36. Maj, Pekka J Korhonen Y KAIPR
37. Kapt, Petri Matikainen Y KarLsto
38. Kad, Santeri Komu Y MPKK
39. Nuorrvja, Mikko Seikola Y P-KR-RVL
40. Kad, Henri Kolehmainen Y MPKK

RK 6+6+6 ls, erä 4, ke 13.9.klo 10:30 – 11:30
RATA 3

1. Lntstm, Aki Pajarinen VM SATLSTO
2. Opp, Samu Lipponen VM MAASK
3. Alik, Tuukka Holopainen VM KAIPR
4. Alik, Tomi Koskinen VM PORPR
5. Alik, Atte Nieminen VM SATLSTO
6. Opp, Katri Ala-Aho VM KAIPR
7. Jääk, Jussi Leino VM PORPR
8. Opp, Vesa Holopainen VM MAASK
9. Alik, Riku Tiirinki VM JPR
10. Jääk, Joni Helin VM KARPR
11. Jääk, Niko Sikanen VM KAIPR
12. Kjääk, Patric Fjällberg VM KAARTJR
13. Alik, Kristoffer Salmi VM PSPR
14. Alik, Eino-Veli Koski VM KAIPR
15. Kok, Tuomo Jukarainen VM SATLSTO
16. Alik, Ville Kolehmainen VM KAIPR
17. Alik, Mikko Salakka VM PSPR
18. Alik, Kim Kananoja VM PORPR
19. Opp, Lassi Karnaattu VM MAASK
20. Alik, Jani Pakanen VM JPR
21. Kok, Jani Laine VM SATLSTO
22. Opp, Jiri Väätäinen VM MAASK
23. Alik, Aleksi Mäkeläinen VM JPR
24. Pshm, Eetu Kinnunen VM PSPR
25. Jääk, Iiro Kuusela VM KARPR
26. Alik, Miika Hyyryläinen VM PSPR
27. Uo, Jaakko Ranta VM KAARTJR
28. Alik, Arttu Koski VM KAIPR
29. Jääk, Samu Pietilä VM MAASK
30. Alik, Arttu Vesamäki VM KAARTJR
31. Opp, Jussi Auvinen VM MAASK
32. Jääk , Topi Lehto VM KARPR
33. Alik, Teemu Pylkki VM PSPR
34. Jääk, Nestori Tilli VM MAASK
35. Alik, Roope Sormunen VM KAIPR
36. Jääk , Juho Grundström VM PORPR
37. Jääk, Jani Suursalmi VM MAASK
38. Alik, Jani Keränen VM JPR
39. Alik, Sampo Voutilainen VM KAIPR
40. Alik, Niko Lammela VM PORPR

vara Jani Asp VM PORPR
vara Eetu Taponen VM PORPR

300m vakiokivääri 3x20ls, erä 1, ke 13.9. klo 12:45 – 14:45
valmistautumis- ja koelaukausaika klo 12:30

1. Rvmest, Tero Lahti Y45 K-SR
2. Ylil evp, Aarne Markko Y45 PL Evp
3. Sotmest, Kari Nevala Y45 AU EVP
4. Kapt, Juha Haavisto Y45 PVLOGLE
5. Sotm evp, Raimo Novari Y45 PL Evp
6. Ylil, Kari Pennanen Y45 KARPR
7. Kapt evp, Tauno Lindström Y45 PL Evp
8. Ylil, Arto Sillanpää Y45 SATLSTO
9. Ylil evp, Tapio Kiiskinen Y45 PL Evp
10.
11. Ylimvja evp, Jorma Röppänen Y45 PL Evp
12. Ltn, Hannu Teitto Y45 KARPR
13. Rvm evp, Kalle Leskinen Y PL Evp
14. Opp, Tuomas Lammintausta Y PORPR
15. Vääp, Arto Tiihonen Y 3. LOGR
16. Ylil, Juha Rinta-Keturi Y PORPR
17. Ltn, Otto Känsälä Y JPR
18. Ylil, Teemu Suo Y KARPR
19. Farm, Nina Ojala Y SOTLK
20. Kers, Toni Matilainen Y KARPR
21. Kers, Juho Kurki Y PORPR
22. Kapt, Ville Vähäpassi Y JPR
23. Kad, Aleksi Leppä Y MPKK
24. Alik, Lauri Vähä-Savo Y PORPR
25. Vääp, Juha Rutonen Y KAARTJR
26. Kapt, Antti Kajan Y PVTIEDL
27. Ylil, Pasi Kiviniemi Y PSPR
28. Alik, Jere-Juhani Salo Y KAARTJR
29. Ylik, Juho Autio Y JPR
30. Ltn, Vesa Hyytiäinen Y KR
31.
32. Ylik, Tommi Keränen Y JPR
33. Kapt, Henri Häkkinen Y PVTUTKL
34. Upskok, Satu Korhola Y KAARTJR
35. Vääp, Ilkka Virkkunen Y PORPR
36. Ltn, Sampo Suihkonen Y JPR
37. Vanh rvja, Antti Venho Y K-SR
38. Kapt, Ville Kalliola Y PSPR
39. Kapt, Ari Korkeakoski Y HuoPY
40. Alik, Mika Piipponen Y KAARTJR

300m Vakiokivääri makuu 20ls, ke 13.9. klo 15:30 – 16:20

1. Alik, Eetu Taponen VM PORPR
2. Alik, Lauri Niska VM JPR
3. Lntstm, Elias Parkkari VM SATLSTO
4. Pshm, Eetu Kinnunen VM PSPR
5. Vm, Joni Hemminki VM KAIPR 25.
6. Alik, Riku Tiirinki VM JPR
7. Alik, Jere-Juhani Salo VM KAARTJR
8. Astm, Valtteri Seppälä VM PSPR
9. Vm, Joona Mäkelä VM KAIPR
10.
11. Lntstm, Aki Pajarinen VM SATLSTO
12. Alik, Kristoffer Salmi VM PSPR
13. Alik, Juho Lähetkangas VM JPR
14. Alik, Atte Nieminen VM SATLSTO
15. Alik, Mikko Salakka VM PSPR
16. Opp, Katri Ala-Aho VM KAIPR
17. Alik, Mika Piipponen VM KAARTJR
18. Alik, Petteri Kinnunen VM JPR
19. Alik, Juuso Leino VM PORPR
20. Jääk, Niko Sikanen VM KAIPR
21. Alik, Niilo Laitinen VM SATLSTO
22. Alik, Jani Pakanen VM JPR
23. Alik, Kim Kananoja VM PORPR
24. Uo, Jaakko Ranta VM KAARTJR
26. Psm, Mikko Kemppi VM PSPR
27. Alik, Aleksi Mäkeläinen VM JPR
28. Alik, Lauri Vähä-Savo VM PORPR
29. Opp, Aapo Erkkilä VM KAIPR
30. Opp, Tuomas Lammintausta VM PORPR
31.
32. Alik, Roope Sormunen VM KAIPR
33. Upskok, Satu Korhola VM KAARTJR
34. Vm, Jere Kuronen VM PSPR
35. Alik, Elias Jokitalo VM JPR
36. Vm, Viljami Pätäri VM KAIPR
37. Jääk, Antti Alarotu VM PORPR
38. Alik, Teemu Pylkki VM PSPR
39. Opp, Tuukka Invenius VM KAIPR
40. Alilk, Joona Kallio VM SATLSTO

vara Jääk, Juho Grundström VM PORPR
vara Alik, Tomi Koskinen VM PORPR

25m Isopistooli erä 1, ke 13.9. klo 10:00 – 12:00

1. Kapt, Kari Laaksonen Y45 MAASK
2. Ltn, Jukka Sassi Y45 KAARTJR
3. yliv, Timo Järvinen Y45 ILMAVE
4. Vanh rvja, Pasi Honkanen Y45 K-SR
5. Vanhrvja, Jari Javarus Y45 LR
6. Tekn, Kari Reinola Y45 PVTUTKL
7. Kapt, Keimo Korpioksa Y45 PORPR
8. Kapt evp, Heikki Riekkola Y45 PL Evp
9. Kapt evp, Reijo Martin Y45 PL Evp
10. Ltn evp, Harry Pettersson Y45 PL Evp
11. Sotmest, Markku Mettänen Y45 AU EVP
12. Kapt evp, Kalle Kangas Y45 PL Evp
13. Ylil evp, Veijo Kärki Y45 PL Evp
14. Kapt evp, Erkki Häkkinen Y45 PL Evp
15. Maj evp, Tapio Paappanen Y45 PL Evp
16. Sotm evp, Pekka Varjus Y45 PL Evp
17. Ltn evp, Juha Hautamäki Y45 PL Evp
18. Ylil evp, Arto Halonen Y45 PL Evp
19. Sotm evp, Seppo Jortikka Y45 PL Evp
20. Vääp, Mauno Harju Y45 AU EVP

vara 1 Kapt, Matti Tarkkanen Y45 PORPR
vara 2 Sotm evp, Raimo Manninen Y45 PL Evp
vara 3 Vääp, Kari Komi Y45 AU EVP

25m Isopistooli erä 2, ke 13.9. klo 12:30 – 14:30

1. Vääp, Jan Parhiala Y ILMASK
2. Vääp, Sami Viitaniemi Y PORPR
3. Ylil, Asko Kumpulainen Y KAIPR
4. Kapt, Terho Nieminen Y MAAVE
5. Tutkija, Marko Talvitie Y PVTUTKL
6. Teknkaptl, Tapio Hyppänen Y SLMV
7. ylil, Sami Räisänen Y PSPR
8. Inskapt, Joonas Knuuti Y JÄRJK
9. Kapt, Marko Leppä Y KAARTJR
10. Maj, Antti Jokinen Y JPR
11. Vanh mvja, Fredrik Blomqvist Y K-SR
12. Kapt, Petri Ylinen Y 3.LOGR
13. Kapt, Harri Huttunen Y MPKK
14. Kapt, Jorma Jäntti Y KAIPR
15. Kapt, Jarkko Rannisto Y ILMASK
16. Vanh rvja, Marko Räsänen Y KR
17. Kapt, Nuutti Tarvainen Y JPR
18. Ylik, Joonas Kallio Y KAIPR
19. Kad, Aleksi Pirttimäki Y MPKK
20. Ylimvja, Kai Jahnsson Y RVL/VLLV

vara 1 Ltn, Otto Känsälä Y JPR
vara 2 Ltn, Sampo Suihkonen Y JPR
vara 3 Nuor rvja, Andrei Nyman Y SLMV
vara 4 Ylil, Johannes Palmujoki Y PORPR

25m Urheilupistooli erä 1, ke 13.9. klo 15:00 – 17:00

1. …
2. Kaptl, Kristina Baumgartner N RPR
3. Alik, Mira Mononen N JPR
4. Pursim, Sanni Nuotiomaa N MERIVE


Yleinen

Vastaa

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista.