ESC Euroopan Rankinglista

ESC Euroopan Rankinglista

 

Euroopan rankinglista helmikuu:
Suluissa vanha sijoitus
KIVÄÄRI

NAISET

50m kiv 3×20:

  1. BEER Jolyn                 GER 1843 (1.)
  2. MCINTOSH Seonaid   GBR 1234 (3.)
  3. PEJCIC Snjezana       CRO 1155 (2.)

 

suomalaiset

71. PALO Marianne         FIN   14 (73.)

78. VILJANEN Henna     FIN   12 (78.)

83. MÄKELÄ Mira           FIN   10 (86.)

109. HYRKÄS Emmi       FIN   4 (106.)

109. LAINE Katariina     FIN   4 (106.)

109. SIHVONEN Annika FIN   4 (115.)

132. FRILANDER Pauliina FIN 1 (132.)

 

10m kiv:

  1. ARSOVIC Andrea     SRB  1047 (2.)
  2. COMAN Laura          ROU 1045 (1.)
  3. WESTERHEIM Malin NOR 460 (4.)

 

suomalaiset

39. PALO Marianne       FIN   27 (43.)

58. KEMPPI Viivi            FIN   16 (57.)

75. HYRKÄS Emmi         FIN 12 (73.)

80. VILJANEN Henna     FIN 11 (88.)

85. MÄKELÄ Mira          FIN 10 (102.)

115. LAINE Katariina       FIN   7 (113.)

169. SIHVONEN Annika FIN   2 (171.)

176. KUISMA Jenna       FIN   1 (178.)

176. FRILANDER PauliinaFIN 1 (178.)

 

MIEHET

50m kiv 3×40:

  1. RAYNAUD Alexis    FRA 1938 (1.)
  2. PENI Istvan             HUN 1540 (2.)
  3. SCHERBATEVICH Y. BLR 1328 (3.)

 

suomalaiset

15. KURKI Juho               FIN   329 (15.)

40. LEPPÄ Aleksi           FIN    33 (38.)

47. FRIMAN Cristian        FIN   27 (48.)

51. LÅNGSTRÖM S.         FIN   22 (52.)

63. KIURU Matias            FIN   11 (64.)

81.STENSTRÖM Joni       FIN   6 (76.)

 

10m kiv:

  1. PENI Istvan               HUN 1308 (1.)
  2. CAMPRIANI Niccolo ITA    948 (3.)
  3. BUBNOVICH Vitali    BLR   921 (6.)

suomalaiset

23. KURKI Juho            FIN   76 (24.)

26. LEPPÄ Aleksi        FIN   58 (27.)

70. FRIMAN Cristian    FIN   11 (71.)

74. KIURU Matias        FIN   10 (75.)

74. LÅNGSTRÖM S.     FIN   10 (80.)

127. STENSTRÖM Joni FIN    4 (128.)

136. KOSKELA Riku      FIN    3 (136.)

 

PISTOOLI

 

NAISET

25m pist

  1. KARSCH Monika      GER 2003 (1.)
  2. KORAKAKI Anna      GRE 1659 (2.)
  3. DIETHELM GERGER SUI 1147 (3.)

suomalaiset

68.HYNNINEN Reetta   FIN   3 (66.)

72. KARRI Ritva              FIN    2 (71.)

 

10m pist

  1. BATSARASHKINA V. RUS 1170 (1.)
  2. GOBERVILLE Celine FRA 1170 (2.)
  3. KORAKAKI Anna       GRE 1115 (3.)

suomalaiset

84. KARRI Ritva            FIN   2 (83.)

96. HYNNINEN Reetta FIN   1 (114.)

 

MIEHET

25m RF pist

  1. REITZ Christian          GER  2433 (1.)
  2. BESSAGUET Clement FRA 1551 (2.)
  3. QUIQUAMPOIX Jean FRA 1428 (3.)

 

10m pist

  1. KOROSTYLOV Pavlo UKR 1060 (1.)
  2. OMELCHUK Oleh     UKR  830 (2.)
  3. MIKEC Damir            SRB  620 (3.)

Vastaa

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista.