ESC European Ranking. Suuret muutokset tässäkin

ESC European Ranking. Suuret muutokset tässäkin

 

Euroopan rankinglista lokakuu:
Suluissa vanha sijoitus
KIVÄÄRI

NAISET

50m kiv asennot:

  1. KARIMOVA Yulia RUS 2492 (29.)
  2. PEJCIC Snjezana CRO 2206 (3.)
  3. STRAUB Isabella GER 1953 (21.)

 

suomalaiset

34. HYRKÄS Emmi FIN 114 (25.)

72. PALO Marianne FIN 46 (64.)

78. VILJANEN Henna FIN 38 (85.)

85. KUISMA Jenna FIN 33 (91.)

153. MÄKELÄ Mira FIN 5 (146.)

 

10m kiv:

  1. NIELSEN Stine DEN 1122 (1.)
  2. COMAN Laura -Georgeta ROU 1035 (2.)
  3. IBSEN Rikke    DEN   801 (3.)

 

suomalaiset

32. HYRKÄS Emmi FIN 137 (24.)

43. KUISMA Jenna FIN 85 (58.)

76. SIHVONEN Annika FIN 39 (0)

77. PALO Marianne FIN 38 (78.)

80. VILJANEN Henna FIN    37 (83.)

144. MÄKELÄ Mira   FIN   14 (134.)

169. KEMPPI Viivi FIN 10 (156.)

 

MIEHET

50m kiv 3×40:

  1. BARTNIK Tomasz POL 2758 (14.)
  2. GORSA Petar CRO 2525 (5.)
  3. PENI Istvan HUN 1900 (1.)

 

suomalaiset

17. KURKI Juho   FIN   340 (15.)

60. LÅNGSTRÖM S. FIN 37 (64.)

64. STENSTRÖM Joni FIN 35 (58.)

69. FRIMAN Cristian FIN    26 (65.)

83. KIURU Matias   FIN    16 (106.)

83. LEPPÄ Aleksi  FIN    16 (72.)

117. LÅNG Jimi FIN 4 (111.)

134. KOSKELA Riku FIN 1 (136.)

 

 10m kiv:

  1. KAMENSKIY Sergey RUS 2892 (11.)
  2. GORSA Petar CRO 2451 (6.)
  3. MASLENNOKOV V. RUS 2013 (1.)

suomalaiset

10. KURKI Juho           FIN    653 (7.)

46. LEPPÄ Aleksi        FIN    79 (46.)

51. FRIMAN Cristian FIN 67 (48.)

54. LÅNGSTRÖM S. FIN 61 (69.)

66. KIURU Matias FIN 38 (83.)

102. STENSTRÖM Joni FIN 19 (123.)

125. KOSKELA Riku FIN 11 (114.)

164. LÅNG Jimi FIN 5 (158.)

 

 

PISTOOLI

 

NAISET

25m pist

  1. KOSTEVYCH OLena UKR 2762 (10.)
  2. BATSARASHKINA V. RUS 2223 (8.)
  3. VENNEKAMP Doreen GER 1945 (5.)

 

suomalaiset

  1. KARRI Ritva FIN 8 (47.)

 

10m pist

  1. KORAKAKI Anna GRE 3628 (3.)
  2. ARUNOVIC Zorana SRB 3233 (1.)
  3. GOBERVILLE Celine FRA 1525 (2.)

 

suomalaiset

  1. KARRI Ritva FIN 12 (61.)

 

MIEHET

25m RF pist

  1. QUIQWUAMPOIX Jean FRA 2100 (4.)
  2. GEIS Oliver GER 1739 (3.)
  3. REITZ Christian       GER 1624 (2.)

 

10m pist

  1. CHERNOUSOV Atrem RUS 3154 (1.)
  2. OMELCHUK Oleh UKR 1116 (2.)
  3. DIKEC Yusuf            TUR  1048 (4.)

 

suomalaiset

  1. KALLIO Joonas FIN 6 (73.)

Vastaa

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista.