ISSF:n President’s Cup ammutaan pistooli – ja kiväärilajeissä Wroclawissa

ISSF:n President’s Cup ammutaan pistooli – ja kiväärilajeissä Wroclawissa

ISSF on kutsunut 12 parasta urheilijaa ampumaan kuhunkin olympialajiin 3.-10.11.2021 Puolan Wroclawissa ammuttavan Presiden’s Cupiin. ISSF maksaa urheilijoiden matka- ja majoituskistannukset. Suomalaisurheilijoita ei kisoissa nähdä.

Kisoihin on kutsuttu seuraavat ampujat:

10m Air Rifle Men:

1.SHANER William, USA

2.PENI Istvan, Hungary

3.KOZENIESKY Lucas, USA

4.MASLENNIKOV Vladimir, Russian Federation

5.RICHTER Sergey, Israel

6.SHENG Lihao, People’s Republic of China

7.JANY Patrik, Slovakia

8.AKGUN Omer, Turkey

9.YANG Haoran, People’s Republic of China

10.GORSA Petar, Croatia

11.MARICIC Miran, Croatia

12.KAMENSKIY Sergey, Russian Federation

50m Rifle 3 Positions Men:

1.KAMENSKIY Sergey, Russian Federation

2.KULISH Serhiy, Ukraine

3.ZHANG Changhong, People’s Republic of China

4.TOMAR Aishwary Pratap Singh, India

5.SEBIC Milenko, Serbia

6.PENI Istvan, Hungary

7.HEGG Jon-Hermann, Norway 

8.GORSA Petar, Croatia

9.JANY Patrik, Slovakia

10.MARICIC Miran, Croatia

11.SHCHERBATSEVICH Yury, Belarus

12.OLSEN Steffen, Denmark

10m Air Rifle Women:

1.TUCKER Mary Carolynn, USA

2.CHRISTEN Nina, Switzerland

3.YANG Qian, People’s Republic of China

4.GALASHINA Anastasiia, Russian Federation

5.DVORSAK Ziva, Slovenia

6.ILIE Laura-Georgeta, Romania

7.CECCARELLO Sofia, Italy

8.WEISZ Alison Marie, USA

9.MESZAROS Eszter, Hungary

10.MULLER Oceanne, France

11.DUESTAD Jeanette Hegg, Norway

12.KARIMOVA Yulia, Russian Federation 

50m Rifle 3 Positions Women:

1.CHRISTEN Nina, Switzerland

2.ZYKOVA Yulia, Russian Federation

3.KARIMOVA Yulia, Russian Federation

4.DVORSAK Ziva, Slovenia

5.MADDALENA Sagen, USA

6.DUESTAD Jeanette Hegg, Norway

7.TUCKER Mary Carolynn, USA

8.STANKIEWICZ Aneta, Poland

9.PEJCIC Snjezana, Croatia

10.BEER Jolyn, Germany

11.CECCARELLO Sofia, Italy

12.MOUDGIL Anjum, India

10m Air Pistol Men:

1.FOROUGHI Javad, Islamic Republic of Iran

2.MIKEC Damir, Serbia

3.SAURABH Chaudhary, India

4.VERMA Abhishek, India

5.REITZ Christian, Germany

6.PANG Wei, People’s Republic of China

7.CHERNOUSOV Artem, Russian Federation

8.KOROSTYLOV Pavlo, Ukraine

9.ZHANG Bowen, People’s Republic of China

10.MOWRER Nickolaus, USA

11.JOSEPH Gulfam, Pakistan

12.MUKHAMETYANOV Vadim, Russian Federation

25m Rapid Fire Pistol Men:

1.QUIQUAMPOIX Jean, France

2.REITZ Christian, Germany

3.PUPO Leuris, Cuba

4.OLESK Peeter, Estonia

5.LI Yuehong, People’s Republic of China

6.BESSAGUET Clement, France

7.GEIS Oliver, Germany

8.HAN Daeyoon, Korea

9.EKIMOV Leonid, Russian Federation

10.CARRILLO Marko, Peru

11.MILIWEK Oskar, Poland

12.VARLIK Ozgur, Turkey

10m Air Pistol Women:

1.BATSARASHKINA Vitalina, Russian Federation

2.KOSTADINOVA Antoaneta, Bulgaria

3.DESWAL Yashaswini Singh, India

4.BHAKER Manu, India

5.CHAIKA Viktoria, Belarus

6.WIMMER Carina, Germany

7.JIANG Ranxin, People’s Republic of China

8.KOSTEVYCH Olena, Ukraine

9.KORAKAKI Anna, Greece

10.GOBERVILLE Celine, France

11.STEINER Sylvia, Austria

12.RASMANE Agate, Latvia

25m Pistol Women:

1.BATSARASHKINA Vitalina, Russian Federation

2.KOSTADINOVA Antoaneta, Bulgaria

3.SARNOBAT Rahi, India

4.BHAKER Manu, India

5.LAMOLLE Mathilde, France

6.KIM Minjung, Korea

7.KORAKAKI Anna, Greece

8.XIAO Jiaruixuan, People’s Republic of China

9.VENNEKAMP Doreen, Germany

10.WU Chia Ying, Chinese Taipei

11.DIETHELM GERBER Heidi, Switzerland

12.LAGAN Alexis, USA

Vastaa

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista.