Ammunnan Sotilas SM-kilpailut

Ammunnan Sotilas SM-kilpailut

AMMUNNAN SOTILAIDEN SUOMENMESTARUUSKILPAILUT 2017
ERÄLUETTELO
Torstai 14.9.2017
AMMUNNAN SOTILAIDEN SUOMENMESTARUUSKILPAILUT 2017
ERÄLUETTELO

Torstai 14.9.2017

RK 3×5 ls, erä 1, to 14.9.klo 9:00 – 10:00
RATA 1

3. Jääk, Anne Jukarainen N PORPR
4. Alik, Mira Mononen N JPR
5. Jääk, Julia Lampi N PORPR
6. Nuor rvja, Annika Kääriäinen N K-SR
7. Jääk, Anu Palosaari N PORPR
8. Alik, Anne Kejonen N JPR
9. Nuor rvja, Elena Suomalainen N K-SR
10. Upskok, Laura Anias N JPR
11. Jääk, Emilia Kinnunen N PORPR
12. Jääk, Tytti Leskelä N JPR
13. Jääk, Sofia Iso-Lauri N PORPR
14. Nuor rvja, Mari Huovinen N K-SR
15. Jääk, Fiina Vuori N PORPR
16. Upskok, Satu Korhola N KAARTJR
17. Jääk, Alina Diaz N PORPR
18. Jääk, Katri Paasimaa N JPR
19. Jääk, Emmi Imppu N PORPR
20. Alik, Heini Remes N JPR
21. Jääk, Emilia Stoor N PORPR
22. Jääk, Hemmilä Ville VM KARPR
23. Opp, Jiri Väätäinen VM MAASK
24. Vm, Jere Kuronen VM PSPR
25. Lntstm, Elias Parkkari VM SATLSTO
26. Alik, Eino-Veli Koski VM KAIPR
27. Astm, Valtteri Seppälä VM PSPR
28. Alik, Roope Sormunen VM KAIPR
29. Kok, Tuomo Jukarainen VM SATLSTO
30. Jääk, Jussi Rintapukka VM PORPR
31. Jääk, Pekka Barck VM MAASK
32. Alik, Niilo Laitinen VM SATLSTO
33. Jääk, Jussi Leino VM PORPR
34. Alik, Ville Kolehmainen VM KAIPR
35. Jääk, Jani Suursalmi VM MAASK
36. Alik, Mikko Salakka VM PSPR
37. Alik, Tuukka Holopainen VM KAIPR
38. Jääk, Joni Helin VM KARPR
39. …
40. …

RK 3×5 ls, erä 2, to 14.9.klo 9:00 – 10:00
RATA 3

2. Jääk, Iiro Kuusela VM KARPR
3. Arttu Vesamäki VM KAARTJR
4. Jääk, Santtu Tahvanainen VM PORPR
5. Alik, Aleksi Mäkeläinen VM JPR
6. Uo, Jaakko Ranta VM KAARTJR
7. Alik, Atte Nieminen VM SATLSTO
8. Opp, Katri Ala-Aho VM KAIPR
9. Alik, Kim Kananoja VM PORPR
10. Opp, Samu Lipponen VM MAASK
11. Alik, Tomi Koskinen VM PORPR
12. Alik, Maria Pietilä VM JPR
13. Kers, Robert Brotherus VM MAASK
14. Alik, Miika Hyyryläinen VM PSPR
15. Alik, Jani Keränen VM JPR
16. Alik, Jere-Juhani Salo VM KAARTJR
17. Alik, Kristoffer Salmi VM PSPR
18. Jääk, Heikki Kuurola VM JPR
19. Alik, Teemu Pylkki VM PSPR
20. Opp, Vesa Holopainen VM MAASK
21. Psm, Mikko Kemppi VM PSPR
22. Kok, Eetu Hanhiniemi VM PORPR
23. Alik, Anton Palomaa VM JPR
24. Jääk, Juuso Jokinen VM MAASK
25. Alik, Arttu Koski VM KAIPR
26. Alik, Juho Lähetkangas VM JPR
27. Alik, Juuso Leino VM PORPR
28. Kok, Jani Laine VM SATLSTO
29. Jääk, Niko Sikanen VM KAIPR
30. Alik, Mika Piipponen VM KAARTJR
31. Alik, Joona Kallio VM SATLSTO
32. Jääk, Lauri Tuominen VM MAASK
33. Patric Fjällberg VM KAARTJR
34. Alik, Jani Pakanen VM JPR
35. Alik, Niko Lammela VM PORPR
36. Lntstm, Aki Pajarinen VM SATLSTO
37. Pshm, Eetu Kinnunen VM PSPR
38. Alik, Sampo Voutilainen VM KAIPR
39. Jääk, Topi Lehto VM KARPR
40. …

300m Kivääri pika-ammunta3x20ls, erä 1, to 14.9. klo 10:00 – 12:00

5. Ylik, Juho Autio Y JPR
6. Upskok, Satu Korhola Y KAARTJR
7. Sotmest, Kari Nevala Y AU EVP
8. Kapt, Antti Kajan Y PVTIEDL
9. Vääp, Ilkka Virkkunen Y PORPR
10.
11. Alik, Mika Piipponen Y KAARTJR R
12. Ltn, Vesa Hyytiäinen Y KR
13. Ltn, Hannu Teitto Y KARPR
14. Kapt, Ville Vähäpassi Y JPR
15. Alik, Jere-Juhani Salo Y KAARTJR
16. Kers, Toni Matilainen Y KARPR
17. Kad, Aleksi Leppä Y MPKK
18. Ylil, Kari Pennanen Y KARPR
19. Ylil, Pasi Kiviniemi Y PSPR
20. Vääp, Juha Rutonen Y KAARTJR
21. Vanh rvja, Antti Venho Y K-SR

22. Kapt, Ville Kalliola Y PSPR
23. Kers, Juho Kurki Y PORPR
24. Ylil, Ville Nokipii Y KARPR
25.
26. Ylil, Teemu Suo Y KARPR
27. Ltn, Sampo Suihkonen Y JPR
28. Ylil, Juha Rinta-Keturi Y PORP
29. Ylil evp, Aarne Markko Y PL Evp
30. Ltn, Otto Känsälä Y JPR
31. …
32. …
33. …
34. …
35. …
36. …

25m Isopistooli, pika-ammunta erä 1, ke 13.9. klo 8:00 – 10:00

1. Kapt, Reijo Martin Y PL Evp
2. Ltn evp, Harry Pettersson Y PL Evp
3. Ltn evp, Juha Hautamäki Y PL Evp
4. Sotm evp, Seppo Jortikka Y PL Evp
5. Nuor rvja, Andrei Nyman Y SLMV
6. Kapt, Harri Huttunen Y MPKK
7. Ylil, Asko Kumpulainen Y KAIPR
8. Kapt, Kari Laaksonen Y MAASK
9. Tekn, Kari Reinola Y PVTUTKL
10. Teknkaptl, Tapio Hyppänen Y SLMV
11. Vanh rvja, Pasi Honkanen Y K-SR
12. Vääp, Mauno Harju Y AU EVP
13. Sotmest, Markku Mettänen Y AU EVP
14. Ylil evp, Arto Halonen Y PL Evp
15. Ylil evp, Veijo Kärki Y PL Evp
16. Kapt evp, Heikki Riekkola Y PL Evp
17. Sotm evp, Raimo Manninen Y PL Evp
18. Sotm evp, Pekka Varjus Y PL Evp
19. Kapt evp, Kalle Kangas Y PL Evp
20. Kapt evp, Erkki Häkkinen Y PL Evp

vara1 Ltn, Sampo Suihkonen Y JPR
vara2 Ltn, Otto Känsälä Y JPR

25m Isopistooli, pika-ammunta erä 2, ke 13.9. klo 10:30 – 12:30

1. Kapt, Jarkko Rannisto Y ILMASK
2. yliv, Timo Järvinen Y ILMAVE
3. ylil, Sami Räisänen Y PSPR
4. Kapt, Keimo Korpioksa Y PORPR
5. Ylik, Joonas Kallio Y KAIPR
6. Tutkija, Marko Talvitie Y PVTUTKL
7. Kapt, Matti Tarkkanen Y PORPR
8. Kapt, Terho Nieminen Y MAAVE
9. Inskapt, Joonas Knuuti Y JÄRJK
10. Vanh mvja, Fredrik Blomqvist Y K-SR
11. Vääp, Jan Parhiala Y ILMASK
12. Ylik, Tommi Keränen Y JPR
13. Vääp, Sami Viitaniemi Y PORPR
14. Vanhrvja, Jari Javarus Y LR
15. Ltn, Jukka Sassi Y KAARTJR
16. Kapt, Jorma Jäntti Y KAIPR
17. Vanh rvja, Marko Räsänen Y KR
18. Ylimvja, Kai Jahnsson Y RVL/VLLV
19. Maj, Antti Jokinen Y JPR
20. Kapt, Petri Ylinen Y 3.LOGR

25m Urheilupistooli pika-ammunta
erä 1, ke 13.9. klo 13:00 – 15:00

2. Alik, Mira Mononen N JPR
3. Pursim, Sanni Nuotiomaa N MERIVE
4. Kaptl, Kristina Baumgartner N RPR


Yleinen

Vastaa

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista.