Ammunnan Sotilas SM-kilpailut

Ammunnan Sotilas SM-kilpailut

AMMUNNAN SOTILAIDEN SUOMENMESTARUUSKILPAILUT 2017
ERÄLUETTELO
Tiistai 12.9.2017
AMMUNNAN SOTILAIDEN SUOMENMESTARUUSKILPAILUT 2017

ERÄLUETTELO

Tiistai 12.9.2017

50 m Kivääri, makuu 60 ls, erä 1, ti 12.9. klo 9:45 – 10:35
Valmistautumis- ja koelaukausaika klo 9:30

26. Vääp, Ilkka Virkkunen Y SATAU
27. Yliv, Markus Kulju Y TamAu
28. Vääp, Arto Tiihonen Y K-SAU
29. Sotmest, Kari Nevala Y AU EVP
30. Kers, Kirsti Markko N K-SAU

50m Kivääri 3x20ls, erä 1, ti 12.9. klo 9:45 – 10:15
Valmistautumis- ja koelaukausaika klo 9:30

2. Ylil evp, Tapio Kiiskinen Y PL Evp
3. Vanh rvja, Antti Venho Y K-SR
4. Ylil, Teemu Suo Y KARPR
5. Rvmest, Tero Lahti Y K-SR
6. Ylil evp, Aarne Markko Y PL Evp
7. Kapt evp, Tauno Lindström Y PL Evp
8. Ylimvja evp, Jorma Röppänen Y PL Evp
9. Sotm evp, Raimo Novari Y PL Evp
10. Rvm evp, Kalle Leskinen Y PL Evp

50m Kivääri 3x20ls, erä 2, ti 12.9. klo 12:15 – 14:00
Valmistautumis- ja koelaukausaika klo 12:00

2. Upskok, Satu Korhola N KAARTJR
3. Maj, Eija Pulkki N PSPR
4. Kers, Kirsti Markko N PVJJK
5. Nuor rvja, Tiina Hassinen N K-SR
6. Farm, Nina Ojala N SOTLK
7. Sotmest, Kari Nevala Y AU EVP 31. …
8. Alik, Lauri Vähä-Savo Y PORPR
9. Vääp, Arto Tiihonen Y 3. LOGR
10. Kapt, Juha Haavisto Y PVLOGLE
11. Alik, Juho Lähetkangas Y JPR

26. Evl, Mikko Taussi Y PE
27. Ylil, Juha Rinta-Keturi Y PORPR
28. Ylil, Arto Sillanpää Y SATLSTO
29. Vääp, Ilkka Virkkunen Y PORPR
30. Ltn, Hannu Teitto Y KARPR

50m Kivääri 3x20ls, erä 3, ti 12.9. klo 15:15 – 17:00
Valmistautumis- ja koelaukausaika klo 15:00

2. Ylil, Kari Pennanen Y KARPR
3. Alik, Jere-Juhani Salo Y KAARTJR
4. Kapt, Antti Kajan Y PVTIEDL
5. Alik, Mika Piipponen Y KAARTJR
6. Kers, Juho Kurki Y PORPR
7. Kad, Aleksi Leppä Y MPKK
8. Vääp, Juha Rutonen Y KAARTJR
9. Kers, Toni Matilainen Y KARPR

50m Pistooli erä 1, ti 12.9. klo 9:45 – 11:15 50m
valmistautumis- ja koelaukausaika klo 9:30

13. Vääp, Mauno Harju Y AU EVP
14. Sotmest, Markku Mettänen Y AU EVP
15. Kad, Tuomas Niinikoski Y MPKK
16. Kapt, Nuutti Tarvainen Y JPR
17. Kapt, Jarkko Rannisto Y ILMASK
18. Kad, Aleksi Pirttimäki Y MPKK
19. Sotmest, Veli-Matti Ivanoff Y PVTUTKL
20. Ltn, Sampo Suihkonen Y JPR
21. Vääp, Jan Parhiala Y ILMASK
22. Vanh mvja, Fredrik Blomqvist Y K-SR
23. Ltn evp, Harry Pettersson Y PL Evp

Pistooli erä 2, ti 12.9. klo 12:15 – 13:45
valmistautumis- ja koelaukausaika klo 12:30

13. Kapt, Harri Huttunen Y MPKK
14. Kapt, Jorma Jäntti Y KAIPR
15. Tekn, Kari Reinola Y PVTUTKL
16. Kapt, Marko Leppä Y KAARTJR
17. Vanh rvja, Marko Räsänen Y KR
18. Vanh rvja, Pasi Honkanen Y K-SR
19. Ylimvja, Kai Jahnsson Y RVL/VLLV
20. Vanhrvja, Jari Javarus Y LR
21. Maj, Antti Jokinen Y JPR
22. Kapt, Juha Gylling Y SATLSTO
23. Ylik, Joonas Kallio Y KAIPR
24. Inskapt, Joonas Knuuti Y JÄRJK

50m Pistooli erä 3, ti 12.9. klo 15:15 – 16:45
valmistautumis- ja koelaukausaika klo 15:00

14. Kapt, Terho Nieminen Y MAAVE
15. Kad, Henri Kolehmainen Y MPKK
16. Ltn, Otto Känsälä Y JPR
17. Sotm evp, Seppo Jortikka Y PL Evp
18. Sotm evp, Raimo Manninen Y PL Evp
19. Sotm evp, Pekka Varjus Y PL Evp
20. Kapt evp, Erkki Häkkinen Y PL Evp
21. Kapt evp, Heikki Riekkola Y PL Evp
22. Maj evp, Tapio Paappanen Y PL Evp
23. Ylil evp, Veijo Kärki Y PL Evp
24. Ylil evp, Arto Halonen Y PL Evp

25m Sotilaspistooli 20+20 ls erä 1, ti 12.9. klo 16 – 17:00

2. Kers, Kirsti Markko N K-SAU
3. Vääp, Mauno Harju Y AU EVP
4. Kers, Tommi Määttä Y JPR
5. Ylik, Aleksi Kuitunen Y HamAU
6. Yliv, Markus Kulju Y TamAu
7. Vääp, Jan Parhiala Y ILMASK
8. Vanhrvja, Lauri Nousiainen Y P-KR-RVL
9. Ylik, Tommi Keränen Y JPR
10. Yliv, Saku Pesu Y HamAU

11. yliv, Timo Järvinen Y ILMAVE
12. Nuorrvja, Mikko Seikola Y P-KR-RVL
13. Kapt, Harri Huttunen Y MPKK
14. Sotmest, Markku Mettänen Y AU EVP
15. Sotmest, Veli-Matti Ivanoff Y PVTUTKL
16. Vääp, Sami Viitaniemi Y SATAU
17. Ylik, Joonas Pitkänen Y HamAU

SML Hirvi, ti 12.9. klo 9:00 – 16:30 SML
Loppukilpailu klo 17:00

1. Kapt, Jorma Lindfors Y HamPy
2. Kapt, Ari Korkeakoski Y HuoPY
3. Kapt, Matti Tarkkanen Y HuoPY
4. Ylil, Kari Anttila Y HuoPY
5. Nuor rvja, Nikke Kokkonen Y K-SR
6. Rvmest, Tero Lahti Y K-SR
7. Vanh mvja, Fredrik Blomqvist Y K-SR
8. Vanh rvja, Juha Koso Y K-SR
9. Vanh rvja, Antti Kärki Y K-SR
10. Vanh rvja, Antti Venho Y K-SR
11. Ltn, Timo Lankanen Y KotPy
12. Ltn, Vesa Hyytiäinen Y KRPY
13. Kapt, Petteri Manninen Y KuoPY
14. Kapt, Petri Matikainen Y KuoPY
15. Ylil, Juha Kärnä Y KuoPY
16. Kapt, Timo Pylsy Y LapPY
17. Ltn evp, Juha Hautamäki Y PL Evp
18. Ltn evp, Harry Pettersson Y PL Evp
19. Maj evp, Pekka Lahdenperä Y PL Evp
20. Ylil evp, Tapio Kiiskinen Y PL Evp
21. Kapt, Mikko Hölsö Y VaaPY
22. Ylil, Pasi Kiviniemi Y WanPY
23. Ylil, Juha Tolonen Y WanPY
24. Ylil, Teemu Suo Y VekPY
25. Kapt, Kari Laaksonen Y HamPY
26. Nuor rvja, Mikko Seikola Y P-KR

Haulikko, ti 12.9. klo 9:00 – 16:30

1. Ylik, Aleksi Kuitunen Y HamAU
2. Ylik, Joonas Pitkänen Y HamAU
3. Yliv, Saku Pesu Y HamAU
4. Kapt, Ari Korkeakoski Y HuoPY
5. Kapt, Matti Tarkkanen Y HuoPY
6. Vanh rvja, Antti Venho Y K-SR
7. Ltn, Timo Lankanen Y KotPy
8. Ltn, Vesa Hyytiäinen Y KRPY
9. Kapt, Petteri Manninen Y KuoPY
10. Kapt, Petri Matikainen Y KuoPY
11. Ylil, Juha Kärnä Y KuoPY
12. Nuorrvja, Mikko Seikola Y P-KR-RVL
13. Ltn evp, Juha Hautamäki Y PL Evp
14. Maj evp, Pekka Lahdenperä Y PL Evp
15. Ylil, Teemu Suo Y VekPY


Yleinen

Vastaa

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista.