ISSF world ranking joulukuu

ISSF world ranking joulukuu

Maailman rankinglista 1.12. kivääri- ja pistoolilajit:
Suluissa vanha sijoitus

KIVÄÄRI
NAISET
50m kiv 3×20:
1. BEER Jolyn               GER  1650 (1.)
2. PEJCIC Snjezana     CRO  1543 (2.)
3. ZHANG Binbin           CHN  1534 (3.)

suomalaiset
84. LAINE Katariina         FIN   7 (86.)
88. HYRKÄS Emmi          FIN   6 (88.)
94. SIHVONEN Annika   FIN   5 (94.)
107. FRILANDER Pauliina FIN 2 (105.)

10m kiv:
1. THRASHER Virginia  USA  1444 (1.)
2. COMAN Laura           ROU  1405 (2.)
3. ARSOVIC Andrea      CHN  1306 (3.)

suomalaiset
66. HYRKÄS Emmi            FIN  19 (66.)
91. LAINE Katariina           FIN  11 (92.)
163. FRILANDER Pauliina FIN   3 (160.)
163. SIHVONEN Annika   FIN   3 (160.)

MIEHET
50m kiv 3×40:
1. RAYNAUD Alexis        FRA  2355 (1.)
2. PENI Istvan                 HUN  1424 (2.)
3. KAMENSKIY Sergey  RUS  1380 (3.)

suomalaiset
48. LEPPÄ Aleksi        FIN  48 (49.)
56. KURKI Juho            FIN 37 (55.)
83. FRIMAN Criatian    FIN  11 (83.)
85. STENSTRÖM Joni FIN  10 (85.)

50m kiv makuu:
1. JUNGHAENEL Henri GER   2148 (1.)
2. KIM Jonghyun            KOR   2074 (2.)
3. GRIMMEL Torben      DEN   1840 (3.)

suomalaiset
36. KURKI Juho            FIN  89 (37.)
44. LEPPÄ Aleksi        FIN  78 (43.)
92. STENSTRÖM Joni FIN  11 (92.)
104. FRIMAN Criatian  FIN   4 (104.)

10m kiv:
1. PENI Istvan                HUN  1628 (1.)
2. CAMPRIANI Niccolo  ITA    1261 (2.)
3. SIDI Peter                  HUN  1218 (3.)

suomalaiset
31. KURKI Juho            FIN    102 (32.)
34. LEPPÄ Aleksi        FIN      87 (34.)
118. STENSTRÖM Joni FIN      6 (120.)
118. FRIMAN Criatian    FIN      6 (120.)

PISTOOLI
NAISET
25m pist
1. ZHANG Jingjing      CHN   2321 (1.)
2. KORAKAKI Anna     GRE  1763 (2.)
3. KIM Minjung             GER  1676 (3.)

suomalaiset
81. HYNNINEN Reetta FIN  5 (83.)
91. KARRI Ritva           FIN  3 (88.)

10m pist
1. ZHANG Menqxue         CHN   2049 (1.)
2. BATSARASHKINA V.   RUS   1551 (2.)
3. KORAKAKI Anna          GRE   1498 (3.)

suomalaiset
110. KARRI Ritva             FIN   3 (108.)
127. HYNNINEN Reetta   FIN   1 (132.)

MIEHET
50m pist
1. JIN Jongoh               KOR  1749 (1.)
2. MIKEC Damir           SRB  1639 (2.)
3. OMELCHUK Oleh     UKR 1567 (3.)

25m RF pist
1. REITZ Christian            GER  2434 (1.)
2. QUIQUAMPOIX Jean   FRA 1955 (2.)
3. BESSAGUET Clement FRA 1563 (3.)

10m pist
1. MATSUDA Tomiyuki  JPN  2150 (1.)
2. HOANG  Xuan Vinh   VIE   1562 (2.)
3. KOROSTYLOV Pavlo UKR 1365 (3.)

Vastaa

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista.