Ilma-aseiden EM-kilpailut OHJELMA ja KUVIA RADALTA

Ilma-aseiden EM-kilpailut OHJELMA ja KUVIA RADALTA

16.2. Unkarin Györissä alkaa ilma-aseiden EM-kilpailut. Perinteisten suoritusten lisäksi ammutaan nuorten olympia karsinta (YOG) sekä uutena lajina ammuttava ”pariairokaksikko” eli sekajoukkuekilpailu.

Unkari on jälleen panostanut kilpailuihin. Rataolosuhteen eivät ainakaan tule kaatumaan pienuuteen, sillä pelkästään finaalihalli on normaalin jäähallin kokoinen. Osa finaalihallin valmisteluista on vielä kesken, mutta peruskilpailuradalla ammutaan jo täyttä päätä YOG harjoituksia.

 

Suomen joukkue:

 

Ilmakivääri

KURKI Juho Kurki Kankaanpään Ampumaurheilijat

LEPPÄ Aleksi Haminan Ampumaseura
HYRKÄS Emmi Simpeleen Hahlo
FRIMAN Cristian Esbo Skytteförening

KIURU Matias Poliisien Ampumaseura

LÅNGSTRÖM Sebastian Kyrkslätt Skytteförening

KEMPPI Viivi Myllykosken Ampujat

PALO Marianne Isonkyrön Metsästys- ja Ampumaseura

VILJANEN Henna Kyrkslätt Skytteförening

KOSKELA Riku Kankaanpään Ampumaurheilijat (YOG)

 

Liikkuva maali

HEIKKILÄ Tomi-Pekka Kymppi 64

HOLMBERG Krister Raseborgs Skyttar

LÄHDEKORPI Heikki Satakunnan Ampujat

 

OHJELMA (Suomenaikaa):

Aleksin ammunnat lihavoituina

 

Pe 16.2.                             Joukkueiden saapuminen.

 

La 17.2.
10.00–13.00                     YOG:n viralliset harjoitukset.

 

Su 18.2.
10.30–11.20                     YOG: IP/tytöt
12.15–13.30                     YOG: IK/pojat
12.15                               YOG: Finaali: IP/tytöt
14.30                                YOG: Finaali: IK/pojat
14.30–15.45                     YOG: IP/pojat
16.45                               YOG: Finaali: IP/pojat
16.45–17.35                     YOG: IK/tytöt
18.30                               YOG: Finaali: IK/tytöt

 

Ma 19.2.

19.00–20.00                     Avajaiset.

 

Ti 20.2.
9.30–11.45                       LM/miehet, NJ 30 ls hitaat juoksut
9.30–11.45                       LM/naiset, NJ 30 ls hitaat juoksut
10.00–11.15                     IK/tytöt
12.15                               Finaali: IK/tytöt
12.15–14.15                     LM/miehet, NJ 30 ls nopeat juoksut
12.15–14.15                     LM/naiset, NJ 30 ls nopeat juoksut
14.30                               LM/miehet, mitaliottelut
15.15–16.30                     IK/pojat
15.30                               LM/naiset, mitaliottelut
17.15–18.05                     IP/sekajoukkueet (pojat ja tytöt)
17.30                               Finaali: IK/pojat
19.00                               Finaali: IP/sekajoukkueet (pojat ja tytöt)

 

Ke 21.2.
10.30–12.30                     LM/miehet ja naiset, sekajuoksut
10.45–12.00                     IP/tytöt
13.00                               Finaali: IP/tytöt
13.00–13.50                     IK/sekajoukkueet (pojat ja tytöt)
13.30–15.30                     LM/miehet ja naiset, sekajuoksut
14.45                               Finaali: IK/sekajoukkueet (pojat ja tytöt)
14.45–16.00                     IP/pojat
16.15–17.15                     LM/sekajoukkueet
17.00                               Finaali: IP/pojat
18.30                               Finaali: LM/sekajoukkueet

 

To 22.2.
9.30–12.45                       IP/joukkuekilpailu (pojat)
11.30–15.15                     IP/joukkuekilpailu (tytöt)
13.30–17.45                     IK/joukkuekilpailu (tytöt)
15.30–20.15                     IK/joukkuekilpailu (pojat)

 

Pe 23.2.
9.00–11.15                       LM/pojat, NJ 30 ls hitaat juoksut
9.00–11.15                       LM/tytöt, NJ 30 ls hitaat juoksut
11.30–13.30                     LM/pojat, NJ 30 ls nopeat juoksut
11.30–13.30                     LM/tytöt, NJ 30 ls nopeat juoksut
13.45                               LM/pojat, mitaliottelut
13.45–15.00                     IK/miehet
14.45                               LM/tytöt, mitaliottelut
16.00–17.15                     IK/naiset
16.45                               Finaali: IK/miehet
18.00–18.50                     IP/sekajoukkueet, 1. erä (miehet ja naiset)
18.30                               Finaali: IK/naiset
19.15–20.05                     IP/sekajoukkueet, 2. erä (miehet ja naiset)
21.00                               Finaali: IP/sekajoukkueet (miehet ja naiset)

 

La 24.2.
10.30–11.45                     IP/naiset
10.30–12.30                     LM/pojat ja tytöt, sekajuoksut
12.45                               Finaali: IP/naiset
13.00                               IP/miehet
13.00–15.00                     LM/pojat ja tytöt, sekajuoksut
15.15                               Finaali: IP/miehet
15.15–16.05                     IK/sekajoukkueet, 1. erä (miehet ja naiset)
16.30–17.20                     IK/sekajoukkueet, 2. erä (miehet ja naiset)
18.15                               Finaali: IK/sekajoukkueet (miehet ja naiset)

 

Su 25.2.
9.30–12.45                       IP/joukkuekilpailu (miehet)
11.30–15.15                     IP/joukkuekilpailu (naiset)
13.30–17.45                     IK/joukkuekilpailu (naiset)
15.30–20.15                     IK/joukkuekilpailu (miehet)

 

Ma 26.2.                            Joukkueiden kotiinpaluu.

Peruskilpailurata 80 paikkaa

YOG treenit alkamassa

Finaalirata

Vastaa

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista.