Grande Final: Asikkalan Ampumaseura on vuoden Kultahippuseura

Grande Final: Asikkalan Ampumaseura on vuoden Kultahippuseura

Asikkalan Ampumaseura, jota mm. Lauri edustaa, on valittu Suomen Ampumaurheiluliiton vuoden Kultahippuseuraksi SAL:n vuotuisessa palkintogaalassa, Grande Finaalissa, Kisakalliossa myöhään lauantai-iltana. Asikkalan Ampumaseura on tehnyt hyvää nuorisotyötä seuran valmentajan Tauno Lindströmin johdolla. Hämeen alueella toimivalle seuralle hankittiin elektroniset Inband Air laitteet tänä vuonna. Seurassa on 213 jäsentä. Palkintoa olivat vastaanottamassa valmentaja Tauno Lindström ja seuran puheenjohtaja Vilho Laakso.

Vuoden kultahippuampujaksi valittiin Lili Kemppi, Myllykosken Ampujat.

Vuoden kultahippuohjaaksi valittiin Reijo Alkku , Tornion Seudun Ampujat

Leppa.fi onnittelee valittuja

Vastaa

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *