The ESC Air Cup lopputulokset täydennysten jälkeen, yksi fanaalipaikka vaihtui

The ESC Air Cup lopputulokset täydennysten jälkeen, yksi fanaalipaikka vaihtui

The ESC Air Cupin karsintakilpailut ovat päättyneet. Peruskilpailua päätettiin jatkaa vielä niin, että huhtikuu oli aikaa täydentää puuttuvia tuloksiaan. Suuria muutoksia tähän lopulliseen listaan ei tullut, mutta Ruotsin Lars Edvinsson putosi finaalista, kun hänen paikkansa otti Venäjän Bogdan Svetlov. Finaaliin päässeet suomalaiset ovat: Miesten ilmakiväärissä Aleksi Kasi (8.), miesten ilmapistoolissa Kai Jahnsson (5.) ja liikkuvassa maalissa Ville Puhakka (1.).

LOPPUTULOKSET

Ilmakivääri miehet:

8 parasta finaaliin

  1. KRUMM Florian GER 2519.9
  2. RENZ Andreas GER 2516.6
  3. POTAPOV Evgenyi RUS 2502.7
  4. ZAGRUTDINOV Adel RUS 2499.0
  5. VOSS Martin Nesvik NOR 2493.3
  6. PETROV Pavel RUS 2488.8
  7. JANJIC Djordje SRB 2486.1
  8. KASI Aleksi IMAS 2483.8
  9. AUFRERE Romain FRA 2479.3
  10. SYRJÄ Lauri AsAs 2475.7
  11. BADRETDINOV Marsel 2466.9
  12. POTEKHIN Kirill RUS 2466.7
  13. SHVIRID Vladislav RUS 2464.3
  14. ISMAILOV Ruslan RUS 2459.0
  15. MARDOYAN Artur RUS 2454.3

17. AIRO Roni K-UAS 2447.7

29. VAINIKKA Samuli KuusA 2399.7

31. RISSANEN Eetu HAS 2388.1

39. KANGAS Marko IMAS 2349.7

45. KUITUNEN Matias HAS 2179.2

46. HYTTINEN Juha-Matti PAS 2086.0

48. KOOTA Luukas ESF 1843.4

50. KORTELAINEN Kari PAS 1831.8

58. RITARI Rasmus K-UAS 1778.7

65. TIKKANEN Mika LA 1691.5

113. TURUNEN Antti K-UAS 599.6

sarjaan osallistui 130 ampujaa

Ilmakivääri naiset:

8 parasta finaaliin

  1. KÖGEL Michaela GER 2525.1
  2. BACK Antonia GER 2522.1
  3. STEFFEN Hannah GER 2518.7
  4. SVE Martine NOR 2515.3
  5. MANGOLD Anita GER 2514.6
  6. HABIBULLINA Aygul RUS 2501.7
  7. ZIRFASS Alisa GER 2500.2
  8. ALSTAD Andrea I. NOR 2498.2
  9. NOR-WOLL Pernille NOR 2496.7
  10. STERNBERG Shiri ISR 2496.2
  11. VORONCHIKHINA Alina RUS 2493.6
  12. HAUGEN Milda Marina Søberg NOR 2490.8
  13. LUZGANOVA Ekaterina RUS 2489.8
  14. TARR Vivien HUN 2488.5
  15. BAYDUNIK Sofia RUS 2487.7

18. YLI-KIIKKA Marjo IMAS 2481.8

28. MYLLYS Sonja Hahlo 2464.2

29. TAPIO Pinja KuusA 2454.1

35. NENONEN Aino Hahlo 2439,9

37. SIITONEN Sonja Hahlo 2437.5

40. TUOMI Ekaterina PAS 2431.4

44. UUTTU Nanna IMAS 2414.6

48. UUSITALO Johanna LA 2414.4

63. NISKALA Jenni PAS 2367.9

91. SARAJÄRVI Krista-Maria LA 1659.8

125. SUOMUS Tuulevi VihA 615.3

137. RÄSÄNEN Aurora PAS 595.9

sarjaan osallistui 157 ampujaa

Ilmapistooli miehet

8 parasta finaaliin

  1. STANISLAV Silaev RUS 2312
  2. KUZNETSOV Aleksey RUS 2304
  3. JOHANNESSON Mats SWE 2300
  4. FURBORG Joe SWE 2293
  5. JAHNSSON Kai PAS 2288
  6. OTRADNOV Vladimir RUS 2286
  7. CHIBIS Yaroslav RUS 2284
  8. SVETLOV Bogdan RUS 2284
  9. EDVINSSON Lars SWE 2284
  10. STEFFENS Patrik SWE 2281
  11. IVAN Panshin RUS 2281
  12. NILSSON Pontus SWE 2275
  13. HÅKANSSON Tobias SWE 2270
  14. ROSSET Sylvain SUI 2268
  15. PERSSON Jon SWE 2264

29. JAVARUS Jari LA 2213

30. HARTIKAINEN Rauno PAS 2208

44. RIIALI Jaakko ESF 2160

57. PEURA Petteri LA 2127

58. KARJALAINEN Markku LA 2112

63. RANUA Pekka LA 2075

64. HÄNNINEN Tapio LA 2071

98. YLINAMPA Markku 1397

100. VANHAMAA Heikki LA 1380

135. METTÄNEN Markku FIN 784

204. SIIVOLA Jouko LA 453

sarjaan osallistui 206 ampujaa

Ilmapistooli naiset:

8 parasta finaaliin

  1. PADERINA Natalia RUS 2297
  2. THOMSSON Jenny SWE 2284
  3. GALLIEN Alisson FRA 2277
  4. GOGOLEVA Naina RUS 2267
  5. KORELINA Polina RUS 2251
  6. POLINA Grigorieva RUS 2249
  7. EDVINSSON Åsa SWE 2246
  8. ANISCHENKO Victoria RUS 2234
  9. PALANKI Klaudia HUN 2227
  10. YAKOVLEVA Svetlana RUS 2223
  11. LYUBCHENKO Viktoria RUS 2216
  12. BERKMAN Noah ISR 2214
  13. FEFILOVA Ekaterina RUS 2211
  14. VOLKOVA Anastasia RUS 2204
  15. BARABANOVA Victoria RUS 2204

41. RIKKA Eija LA 2034

sarjaan osallistui 122 ampujaa

Liikkuva maali:

4 parasta suoritusta

  1. PUHAKKA Ville HAS 2253
  2. SØRLIE Tommy André NOR 2217
  3. LEPP Heili EST 2202
  4. ORESHKOV Nikita RUS 2127
  5. SILE Hellar EST 2089
  6. GOLUBCHENKO Vladimir RUS 1999
  7. TAR Csaba HUN 1036
  8. POZHIDAEV Valeriy RUS 1021
  9. DIENES Miklos HUN 966
  10. BEDEKOVICS Veronika HUN 930

sarjaan osallistui 12 ampujaa

Vastaa

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista.