ESC ranking tammikuu

ESC ranking tammikuu

Juuri julkaistulta listalta on otettu pois miesten 50m kivääri sekä 50m pistooli.

Euroopan rankinglista tammikuu:
Suluissa vanha sijoitus
KIVÄÄRI

NAISET

50m kiv 3×20:

  1. BEER Jolyn                 GER 2090 (1.)
  2. PEJCIC Snjezana       CRO 1354 (2.)
  3. MCINTOSH Seonaid   GBR 1308 (3.)

suomalaiset

73. PALO Marianne         FIN   15 (73.)

78. VILJANEN Henna     FIN   13 (79.)

86. MÄKELÄ Mira           FIN   10 (86.)

106. HYRKÄS Emmi      FIN   5 (107.)

106. LAINE Katariina     FIN   5 (101.)

115. SIHVONEN Annika FIN   4 (112.)

132. FRILANDER Pauliina FIN 1 (132.)

 

10m kiv:

  1. COMAN Laura           ROU 1231 (1.)
  2. ARSOVIC Andrea     SRB  1201 (2.)
  3. PEJCIC Snjezana     CRO 570 (3.)

 

suomalaiset

43. PALO Marianne         FIN   30 (47.)

57. KEMPPI Viivi             FIN   19 (61.)

73. HYRKÄS Emmi         FIN 16 (73.)

88. VILJANEN Henna   FIN 12 (88.)

102. MÄKELÄ Mira         FIN   10 (109.)

113. LAINE Katariina       FIN   9 (109.)

171. SIHVONEN Annika FIN   3 (183.)

  1. KUISMA Jenna       FIN   2 (183.)
  2. FRILANDER PauliinaFIN 2 (183.)

 

MIEHET

50m kiv 3×40:

  1. RAYNAUD Alexis       FRA 2231 (1.)
  2. PENI Istvan                 HUN 1750 (2.)
  3. SCHERBATEVICH Y. BLR 1422 (3.)

 

suomalaiset

15. KURKI Juho                 FIN   353 (16.)

38. LEPPÄ Aleksi             FIN    41 (39.)

48. FRIMAN Cristian         FIN   30 (48.)

52. LÅNGSTRÖM S.         FIN   24 (57.)

64. KIURU Matias             FIN   12 (67.)

76. STENSTRÖM Joni    FIN   8 (73.)

 

10m kiv:

  1. PENI Istvan              HUN 1500 (1.)
  2. MASLENNIKOV Vlad. RUS 1196 (2.)
  3. CAMPRIANI Niccolo   ITA 1105 (5.)

suomalaiset

24. KURKI Juho            FIN  100 (25.)

27. LEPPÄ Aleksi          FIN    73 (28.)

71. FRIMAN Cristian     FIN     13 (70.)

75. KIURU Matias           FIN   12 (74.)

80. LÅNGSTRÖM S.     FIN     11 (77.)

128. STENSTRÖM Joni FIN    5 (128.)

136. KOSKELA Riku       FIN     4 (139.)

 

PISTOOLI

 

NAISET

25m pist

  1. KARSCH Monika       GER 2207 (1.)
  2. KORAKAKI Anna       GRE 1905 (2.)
  3. DIETHELM GERGER SUI 1331 (3.)

suomalaiset

66. HYNNINEN Reetta   FIN   4 (64.)

71. KARRI Ritva              FIN    3 (73.)

 

10m pist

  1. BATSARASHKINA V. RUS 1434 (1.)
  2. GOBERVILLE Celine FRA 1341 (3.)
  3. KORAKAKI Anna       GRE 1337 (2.)

suomalaiset

83. KARRI Ritva           FIN      3 (87.)

114. HYNNINEN Reetta   FIN   1 (121.)

 

MIEHET

25m RF pist

  1. REITZ Christian           GER  2796 (1.)
  2. BESSAGUET Clement FRA 1774 (3.)
  3. QUIQUAMPOIX Jean   FRA 1704 (2.)

 

10m pist

  1. KOROSTYLOV Pavlo UKR   1248 (1.)
  2. OMELCHUK Oleh       UKR  967 (2.)
  3. MIKEC Damir            SRB  806 (3.)

Vastaa

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista.